This is Photoshop's version of Lorem Ipsn gravida nibh vel velit auctor aliquet.Aenean sollicitudin, lorem quis bibendum auci elit consequat ipsutis sem nibh id elit. quis bibendum auci elit.

Instagram feed

+ 01145928421 SUPPORT@ELATED-THEMES.COM

Styl Eklektyczny

Strona głównaStyleStyl Eklektyczny
Styl eklektyczny zyskuje coraz większą popularność z uwagi na szeroką swobodę aranżacyjną. Styl ten jest sztuką łączenia różnych stylów. Najczęściej wyraża się poprzez łączenie starych, klasycznych mebli i dodatków z nowoczesnymi i minimalistycznymi formami. W jego zastosowaniu ważne jest wyczucie i intuicja.
Eklektyzm jest doskonałym wyborem na przearanżowanie gotowego wnętrza, w którym można wprowadzać nowe formy pozostawiając te, które szczególnie lubimy lub stanowią konstrukcyjny element budynku. Sprawia to, iż wnętrza zaprojektowane w takim stylu zyskują na oryginalności. Zaletą eklektyzmu jest również to, iż możemy wykorzystać wybrane elementy z innych stylów, lecz nie musimy wiernie trzymać się ich zasad. I tak romantyczną sypialnię można ozdobić nowoczesnymi formami, czy do nowoczesnego salonu wprowadzić antyki.
W stylu eklektycznym bardzo ważną rolę pełnią drzwi wewnętrzne. Tutaj proponuje się prostą formę, wzbogacając ją o kolor. Łączy się pełne, klasyczne wzory z nowoczesną, oryginalną klamką. Ważny jest też wystrój ścian, gdzie wzorzystej tapecie może towarzyszyć gładka ściana lub cegła. Wnętrza powinny być wielobarwne, różnorodne i kontrastowe. Meble antyczne stanowią bardzo często inspirację w aranżacji eklektycznej i odpowiednio wkomponowane wraz z różnorodnymi dodatkami tworzą wymowną eklektyczną przestrzeń.