Styl elektryczny

Styl eklektyczny zyskuje coraz większą popularność z uwagi na szeroką swobodę aranżacyjną. Styl ten jest sztuką łączenia różnych stylów. Najczęściej wyraża się poprzez łączenie starych, klasycznych mebli i dodatków z nowoczesnymi i minimalistycznymi formami. W jego zastosowaniu ważne jest wyczucie i intuicja.

Eklektyzm jest doskonałym wyborem na przearanżowanie gotowego wnętrza, w którym można wprowadzać nowe formy pozostawiając te, które szczególnie lubimy lub stanowią konstrukcyjny element budynku. Sprawia to, iż wnętrza zaprojektowane w takim stylu zyskują na oryginalności. Zaletą eklektyzmu jest również to, iż możemy wykorzystać wybrane elementy z innych stylów, lecz nie musimy wiernie trzymać się ich zasad. I tak romantyczną sypialnię można ozdobić nowoczesnymi formami, czy do nowoczesnego salonu wprowadzić antyki.

W stylu eklektycznym bardzo ważną rolę pełnią drzwi wewnętrzne. Tutaj proponuje się prostą formę, wzbogacajac ją o kolor. Łączy się pełne, klasyczne wzory z nowoczesną, oryginalną klamką. Ważny jest też wystrój ścian, gdzie wzorzystej tapecie może towarzyszyć gładka ściana lub cegła. Wnętrza powinny być wielobarwne, różnorodne i kontrastowe. Meble antyczne stanowią bardzo często inspirację w aranżacji eklektycznej i odpowiednio wkomponowane wraz z różnorodnymi dodatkami tworzą wymowną eklektyczną przestrzeń.