Styl ekologiczny

Wnętrza w stylu ekologicznym są przejawem tęsknoty za naturalnym pięknem. To przede wszystkim naturalne, jak najmniej przetworzone materiały przyjazne środowisku. W palecie kolorów wnętrza eko dominującymi barwami są kolory ziemi, biele, szarości, beże, brązy, ecru, czy zgaszone zielenie. Meble wykonane są z litego drewna, podłogi z desek lub kamienia. Wykorzystuje się również wiklinę, bambus, trzcinę, ceramikę oraz tkaniny naturalne takie jak len i bawełna. Do robienia dywanów czy wykładzin wykorzystywana jest trzcina. Drewno powinno występować w naturalnych kolorach. Podobnie należy dobrać drzwi wewnętrzne. Najlepiej będą się komponować drzwi wykonane z litego drewna przy zachowaniu jego naturalnego koloru z wyeksponowaną różnorodnością usłojenia materiału.

Na ścianach jako element dekoracyjny można wykorzystać nadruki lasów, łąk czy kwiatów. Bardzo ważne są dodatki oczywiście wykonane z naturalnych surowców. Istotne jest z czego zostały zrobione i w jak sposób. Ekologiczne wnętrze bogate jest w kosze z wikliny lub inne meble wiklinowe, rolety z bambusa bądź słomy.

Zwolennicy stylu eko szukają przedmiotów wyprodukowanych zgodnie z zasadami ekologii, z jak najmniejszą szkodą dla środowiska. Jednocześnie do aranżacji wnętrz wykorzystuje się materiały pochodzące z recyklingu. Ekologiczne wnętrze jest synonimem ładu, harmonii, spokoju oraz dobrego samopoczucia.