Styl skandynawski

Aktualnie styl ten staje się coraz bardziej popularny. Styl skandynawski to przede wszystkim jasne, harmonijne wnętrza, w których największy nacisk kładzie się na funkcjonalność i wygodę. W Skandynawii występuje ciągły niedobór światła słonecznego, w wyniku czego mieszkańcy aranżując swoje mieszkania i domy wykorzystują głównie biel. Pojawia się ona na ścianach, dekoracjach oraz meblach i często przełamana jest odcieniami grafitu, hebanu czy kasztana. Ściany wyróżniają się gładkością i matowością. Biel, która w skandynawskich wnętrzach towarzyszy nam praktycznie na każdym kroku sprawia, iż nawet niewielkie przestrzenie stają się optycznie większe oraz bardziej wypełnione światłem.

Mieszkańcy Skandynawii żyją w harmonii z naturą i przy aranżacji mieszkania korzystają z naturalnych materiałów, drewna, lnu, bawełny. W stylu skandynawskim wprowadza się stare, często zużyte przedmioty i meble, które nadają takiemu wnętrzu swój niepowtarzalny styl. Wybierajac drzwi wewnętrzne bardzo ważne jest, by podreślić styl wnętrza bazując na naturalnych konstrukcjach skrzydeł oraz ościeżnic w kolorze białym. Ważny element stylu skandynawskiego tworzą niebanalne dodatki oraz dekoracje. Lampiony, świeczniki, dekoracyje poduchy oraz lampy powodują, iż ozdobione nimi wnętrza nabierają niepowtarzalnego charakteru.

Wnętrza skandynawskie na pierwszy rzut oka wydają się zimne jednak w połączeniu z naturalnymi dodatkami tworzą przestrzenny, a jednocześnie ciepły i przytulny klimat.